A török konyha egyik kiváló fogása ez a nagyszerű, gyorsan készíthető, kiadós, szokatlanul finom joghurtos-mentás csirkeleves. Amolyan egytálételként is megállja a helyét, de az sem baj, ha utána elcsábulunk valamilyen finom, könnyed desszertre.
Hozzávalók (nagy adag):
- 1 kg csirkemell filé
- 4-5 szál nagyobb, vastagabb sárgarépa (reszelve)
- 2 jó nagy fej vöröshagyma (kockázva)
- 1 kisebb csésze bulgur
- só
- őrölt bors
- 4 ek. görög joghurt
- 1 tojás
- 2 ek. liszt
- egy kis marék friss menta (apróra vágva)
- olaj
Elkészítés:
- A csirkemell filét feltesszük annyi vízben főni, ami kb. ujjnyi vastagon ellepi.
- A kockázott vöröshagymát zsiradékon üvegesre pároljuk.
- Hozzátesszük a lereszelt sárgarépát és még kis ideig pároljuk.
- Az időközben megfőtt csirkehúst kivesszük a főzőedényből és a húst hűlni hagyjuk, majd szálasra tépkedjük (a lét ne öntsük ki, kelleni fog!)
- A hagyma-sárgarépa keverékhez hozzáadjuk a bulgurt és egy-két percig pirítjuk (nem túl nagy lángon).
- Felöntjük a csirke főzővizével és addig főzzük, amíg a bulgur megpuhul.
- Ha túl sűrű, kis vizet még adunk hozzá.
- A joghurtot, tojást, lisztet csomómentesre keverjük, majd adunk hozzá egy-két merőkanállal a forró levesből, elkeverjük (hőkiegyenlítés), végül a forrásban lévő leveshez öntjük, pár percig még főzzük.
- Végezetül az aprított mentát kevés zsiradékon megfuttatjuk és a kész leveshez öntjük, még néhány percig főzzük.
- Tálaláskor kínálunk még hozzá egy kis joghurtot.
Úgy is kipróbáltam ezt nagyszerű levest, hogy a készítés menetéből kihagytam a 8. pontot, vagyis a joghurtos habarást. (Ez látható a nyitóképen.) Csak tálaláskor kínáltam hozzá joghurtot. Nekem így még jobban ízlett!!! Joghurt nélkül is egy nagyon gazdag, aromás, tartalmas , telt ízű levest kapunk, érdemes tesztelni ezt a változatot is!